هنگام گزينش آبگرمكن تازه براي منزل خويش , يك گرم كننده آب را تعيين فرمائيد كه خير صرفا آب گرم كافي را تأمين نمايد بلكه اين كار را بهينه جويي در مصرف انرژي انجام ميدهد و در هزينه شما هم صرفه جويي مي شود . اين مشتمل بر در لحاظ به دست آوردن اشكال متعدد آبگرمكن هاي جانور و انتخاب ميزان مطلوب و مرجع سوخت براي منزل شما است 

آبگرمكن برقي ديواري چه مي باشد 
از لحاظ خروجي سيستم , آبگرمكن برقي ديواري تماما شبيه آبگرمكن هاي گازي است و صرفا محل ورود آنان تفاوت دارا هستند . در آبگرمكن هاي گازي محل ورود گاز شهر و يا اين كه گاز كپسول و در آبگرمكن برقي محل ورود انرژي برق است . بدين ترتيب آب گرم مصرفي در واحد تامين مي شود . 

به دليل آنكه آبگرمكن هاي برقي ديواري آيتم بي آلايش اي است كه سبب ساز آلودگي هوا نمي‌شود و مخاطرات ناشي از احتراق گاز را نيز ندارد و مطلوب منزل هاي مسكوني است و احتياجي به كپسول گاز و يا اين كه فضايي براي ذخيره سوخت ندارد . 

 

سعي آبگرمكن برقي ديواري 

با گشوده شدن شير آب گرم مصرف در هر كجاي واحد , آبگرمكن برقي ديواري متوجه توليد جريان در سيستم مي شود و هيترهاي گرمايشي آن روشن مي شود . 

 

تفاوت آبگرمكن با پكيج 

در حالي كه در پكيج ها و آبگرمكن ها يك واقعه مي افتد و آن گرم كردن آب است يك تفاوت بيشتر در بين اين دو است . وظيفه آب گرم كن ايحاد آب گرم مصرفي براي واحد و ساختمان است . اين آب گرم مصرفي براي استحمام , شست شو ظروف و جامه ها و … كاربرد دارااست .

البته پكيج هاي حرارتي مانند پكيج ديواري گازي , پكيج برقي ديواري , پكيج چگالشي , اين دستگاه ها علاوه بر ساخت آب گرم مصرفي , وظيفه گرم كردن واحد ها را هم دارا‌هستند . 


در بنا شده در گرم كننده رادياتورها آب گرم مصرفي در يك مدار بسته به صورت دايم در حالا گردش است ولي بخش گرمايش آب مصرفي مدار به طور گشوده بوده و آب گرم مصرفي بعداز خروج از مصرف كننده ها  مانند دوش و شير ها و آشپزخانه ها  ديگر قابل برگشت به سيستم نمي باشند . 

يك عدد ديگر از مزيت هاي آبگرمكن ديواري برقي تعمير نگداري كمتر و بي آلايش خيس آن است . در‌صورتي‌كه در قبلي از آبگرمكن هاي گازي استعمال كرده باشيد شايد مي بايست متوجه شده باشيد كه‌ اين مدل آبگرمكن ها فساد دوچندان متعددي دارا هستند و ساكنين منازل مسكوني كه آبگرمكن گازي مدام با تعميرات آبگرمكن خويش و فساد هاي ريز و درشتي كه داراست سرگرم مي باشند .