از مهم ترين دلايل نياز به تعميرات لوله كشي آب و يا تعويض آن مانند: پوسيدگي لوله ها ، لوله كشي غير اصولي ، عايق بندي نكردن مناسب لوله ها ، يخ زدگي لوله ها ، استهلاك لوله ها ، به مرور زمان بر اثر استفاده طولاني مدت گرفتگي لوله ها و افزايش فشار ناگهاني در لوله هاي آب و… مي شود.

ممكن است نياز به تعمير و تعويض سيستم لوله كشي به دلايل مختلفي كه در بالا گفته شد در خانه هاي قديمي با سيستم لوله كشي فرسوده باعث بروز مشكلاتي به خصوص نشتي و تركيدگي لوله هاي آب ( آب گرم و آب سرد) مي باشد.

تعميرات لوله كشي آب

 

در اين خانه ها لوله ها به دليل استفاده طولاني مدت از لوله هاي آب ، قرار داشتن در هواي بيرون از منزل مخصوصا محيط هاي خيلي خشك و يا خيلي سرد باعث گرفتگي و دچار پوسيدگي و در قسمتي از لوله شكستگي و نشتي به وجود مي آيد.

در صورتي كه لوله هاي فرسوده به موقع تعمير و يا تعويض نشوند ممكن است در اثر نشتي باعث به وجود آمدن لكه هاي نم و رطوبت در ديوار و سقف منزل خود و يا همسايگان شود. در اين صورت خسارات و خرابي هاي بيشتري براي خود و همسايگان در پي خواد داشت كه در آن موقع بايد رفع نم و رطوبت اقدام كنيد.

 

تعمير لوله كشي آب:

• اگر لوله كشي خانه ي شما قديمي است و هر روز قسمتي از آن آسيب مي بيند و نياز به بازسازي و بازديد رايگان دارد …

• اگر به علت زنگ زدگي شديد و رسوب گرفتگي لوله ها با مشكل افت فشار آب مصرفي مخصوصاً در آب گرم مواجه هستيد…

• اگر حتي با داشتن پمپ آب و منبع ذخيره آب، با مشكل افت فشار آب زيادي مواجه هستيد…

• و يا اگر دوست داريد در نما و ظاهر خانه خود تحول بزرگ و زيبايي ايجاد كنيد

 

روش هاي تعمير لوله كشي ساختمان

بهترين راه تعمير لوله كشي آب سرد و گرم خانه به صورت اساسي با ابزارهاي جديد انجام مي شود. در حال حاضر ساختمان ها به روش هاي قبلي ديگر لوله كشي نمي شوند. زمان لوله كشي بسيار كم و سريع تر شده و روش لوله كشي آب بسيار اولي تر شده است.

تعميرات لوله كشي آب

 

امروزه بدون بررسي هاي اوليه و بدون در نظر گرفتن ميزان مصرفي ها ، بهينه سازي لوله كشي ، بهترين شيوه هاي كاهش مصرف آب و مصرف مصالح و مواد اوليه بدون توجه به ميزان فشار لازم در ساختمان و نكته هاي ديگر در لوله كشي و يا تعمير لوله كشي آب انجام مي شود.

تعميرات لوله كشي آب تنها به لوله كشي در خانه هاي جديد گفته نمي شود. خوشبختانه روش هاي مختلفي براي لوله كشي آب به كمك خانه هاي قديمي نيز به وجود آمده و با كمترين هزينه و خرابي توانسته اند ساختار قديمي لوله كشي خانه را تغيير دهند و متحول كنند.

 

حتي براي تعميرات لوله كشي آب و فاضلاب هم كمتر به سراغ متدهاي قبلي براي اصلاح لوله آسيب ديده مي روند و با استفاده از تكنيك ها و روش هاي نوين آسيب لوله اصلاح مي شود كه ديگر حتي نيازي به تخريب و يا استفاده از از ابزارها و تجهيزات زيادي هم ندارد.

به صورت كلي لوله هاي آسيب ديده و خراب را بايد به دو دسته لوله فاضلابي و لوله آب گرم و سرد تقسيم كنيم. به همين ترتيب بايد روش تعمير لوله كشي را هم به دو دسته تقسيم كرد. تعميرات نقطه اي و يا منطقه اي و تعميرات كلي و اساسي لوله كشي آب.

 

تعميرات لوله كشي آب گرم و سرد بصورت نقطه اي:

در لوله كشي آب گرم و سرد در صورت خرابي فورا تعمير مي شود. بيشترين مشكل در لوله هاي گالوانيزه و يا آهني ديده مي شوند كه عموما در لوله كشي ساختمان هاي قديمي مورد استفاده بوده و امروزه دچار پوسيدگي و رسوب گذاري شده اند.

تعمير نقطه اي اين لوله كشي آب ها با عوض كردن قطعات و اتصالات انجام مي شود. در صورت سوراخ شدن و يا ترك خوردن قسمت آسيب ديده تعويض مي شود. اما آيا به نظر خود شما لوله پوسيده و يا پر از رسوب با تعويض قسمتي از لوله به خوبي تعمير مي شود؟ يا اينكه در آينده نزديك نبايد دوباره قسمتي ديگر را تعمير كنيد؟

اين موضوع وقتي مشكل سازتر مي شود كه بدانيم لوله كشي آب سرد و گرم خانه بخصوص لوله هاي گالوانيزه با ابزارهاي قديمي لوله كشي شده اند. يعني كلا زير ساخت كار شده و براي تعمير هر قسمت بايد قسمتي از ساختمان هم به همراه آن خراب شود و دوباره ساخته شود.

 

تعمير لوله كشي آب گرم و سرد به صورت اساسي و كلي

وقتي صحبت از تعميرات لوله كشي آب گرم و سرد بصورت اساسي و كلي مي شود نگران اين موضوع مي شويد كه بايد كل ساختمان را خراب كنيم. بايد اثاثيه خانه را جمع كنيم و مشكلات زيادي در فكر ما به وجود مي آيد.

اما به هيچ عنوان اينگونه كار انجام نمي شود. يعني اگر قرار به تعمير لوله كشي ساختمان بصورت اساسي است بايد به دو صورت اين كار انجام شود. يا اين كه لوله كشي آب گرم و سرد بصورت رو كار انجام شود.

تعميرات لوله كشي آب

 

در روش لوله كشي روكار دو حالت وجود دارد:

• لوله كشي آب قبلي ساختمان روكار بوده است:

اين كار بسيار ساده تر خواهد بود. يك متخصص حرفه اي اگر بخصوص نيازي به تغيير چيدمان سرويس بهداشتي و شيرآلات نباشد از همان روش قديمي استفاده مي كند و با جمع آوري لوله هاي قديمي در مسير همان لوله ها، لوله كشي جديد را انجام مي دهد. حتي اگر نياز به انشعاب جديد هم باشد از نزديك ترين لوله استفاده شده شروع مي كند تا كار تخريب به انجام بده و خرابي رفع كند.

 

• لوله كشي قبلي بصورت زير كاري بوده است:

اگر لوله كشي آب گرم و سرد قبلي زير كار اجرا شده باشد بايد بي خيال لوله هاي قبلي شويد. در اين حالت براي تعمير لوله كشي آب بهترين راه اين است كه از محل لوله كشي شده اصلي ساختمان لوله كشي در مسير جديد آورده و بصورت روكار انجام شود. در اين حالت تنها نياز است تا با استفاده از دلرهاي سنگين و يا هيلتي ها چند سوراخ در ساختمان جاگذاري شود و لوله كشي روكار انجام شود.

تعميرات لوله كشي آب

 

قابل ذكر است براي لوله كشي روكار تفاوتي ندارد نوع لوله گالوانيزه باشد، پليمر و يا 5 لايه باشد هرچند بهتر است لوله كشي روكار با لوله پليمر و يا لوله 5 لايه انجام شود.

نكته بسيار مهم در تعمير لوله كشي روكار ساختمان اين است كه لوله كشي را هم مي توانيد به صورت سنتي وهم به صورت لوله كشي كلكتوري انجام دهيد.

 

شماره تماس همراه: 09128604838 پاييزي

شماره تماس ثابت واحد پشتيباني: 26 68 58 44 021

نكته مهم در لوله كشي آب سرد و گرم

اما براي لوله كشي آب گرم و سرد به صورت سقفي تنها يك راه وجود دارد و آن هم اين است بايد يك نقشه لوله كشي جدي داشته باشيد. اگر لوله كشي قبلي شما زير كار بوده كه هيچي بايد آن را فراموش كرد.

ولي اگر به صورت رو كار بوده براي بهتر شدن نماي ساختمان لوله هاي روكار را جمع كنيد و از لوله كشي هاي زير سقفي استفاده كنيد.

 

چگونه بدانيم كه تعمير لوله هاي خانه بايد به چه شكل باشد؟

شايد براي شما بعد از اين مسئله اين سوال پيش بيايد كه با اين توضيحات بهترين راه براي تعمير لوله هاي خانه شما چيست؟

در نظر داشته باشيد كه عوامل زيادي در انتخاب روش تعمير لوله ها در خانه داريد كه مهم ترين آنها را مي توان: هزينه مورد نظر، نوع لوله كشي قبلي خانه، ميزان فرسودگي و يا خرابي لوله ها، هدف تعميرات لوله ها و حتي ميزان متراژ لوله كشي مورد نياز را نام برد.

 

انتخاب تعميركار حرفه اي از نون شب هم واجبتره!!

سرعت كار تعميركاران لوله كش اهميت بسار بالايي در انتخاب شما خواهد داشت. براي تعميرات لوله كشي خانه حتما بايد يك تيم تعميركار و متخصص كامل را براي خود انتخاب كنيد. تيمي كه هم تجهيزات كافي داشته باشند، هم افراد كافي و هم مهارت مختص كار را داشته باشند. كار را تميزتر و سريع تر انجام دهند كه اين كار خيلي تاثير زيادي در ساختمان دارد.

منبع خبر: تعمير لوله كشي آب در تشخيص كار