پكيج ديواري با دقت به ميزان كوچك و بضاعت آن براي ساخت گرمايش مطبوع با بازدهي و ايمني يك‌سري برابر نسبت به سيستم‌هاي حرارتي مركزي , يك كدام از محبوب‌ترين سيستم‌هاي گرمايشي براي خانه‌هايي با فضاي محدود , زوج‌ها و يا اين كه خانواده‌هاي كوچك به‌حساب مي آيد .

پكيج ديواري چيست؟

پكيج ديواري هم نظير گونه هاي پكيج‌هاي ديگر سعي موتورخانه را در ابعادي كوچك و با اندازه‌اي شبيه يك كابينت تقليد مي كند . تأمين آب گرم مصرفي استفاده كننده و هم تأمين آب مصرفي رادياتورها دو وظيفه حياتي پكيج ديواري است . به‌طوركلي پكيج‌ها سوخت پاره اي مصرف مي نمايند و در قبال بازدهي انرژي بالايي دارا‌هستند . از طرف ديگر با حذف لوله‌كشي‌هاي ساختمان مي‌توان آن را براي هر واحد به‌طور جدا از هم نصب كرد .

مزاياي پكيج ديواري
امنيت

به كار گيري از پكيج ديواري در معناي حذف مخاطرات ناشي از به كار گيري وسايل ديگر گرمايشي مانند گرم كننده و بخاري‌برقي است كه متأسفانه هر ساله عده‌ي متعددي را به كام مرگ خاموش يا اين كه سوختگي مي‌كشاند . فرآيندي كه در پكيج ديواري جايگزين سوختن گاز شده‌است فقط متعلق به گرم شدن آب است .

با اعتنا به سيستم به‌كاررفته در ايجاد پكيج‌ها برخلاف سيستم‌هاي حرارت مركزي ديگر نيازي به عايق‌كاري و همينطور ارزيابي بر روي كارايي پكيج نيست ذيل بيشتر مراحل انجام‌شده در آن به‌طور هوشمند شكل ميگيرد . علاوه بر اين استانداردهاي به‌كاررفته در پكيج‌ها , سيستم‌هاي ضد احتراق و … درمجموع سبب شدند كه پكيج ديواري را به‌عنوان يكي‌از امن‌ترين وسايل گرمايشي شناخته شود . توصيه مي كنيم خطرناك بودن پكيج ديواري را بخوانيد .
هزينه

اين مسئله را از يك‌سري نگاه مي‌توان باز بيني كرد . هزينه‌هاي ناشي از نصب و تعميرات پكيج ديواري به‌مراتب از سيستم‌هاي گرمايشي نظير شوفاژخانه كمتر است . از طرفي به حيث هزينه مصرف سوخت در صورتي‌كه قرار باشد شما از سيستم گرمايش براي گرمايش منزل به كار گيري فرمائيد , به آبگرمكن هم براي تأمين آب گرم خانه نياز داريد . پكيج ديواري با برآورده كردن هر دو نياز به شما درمجموع هزينه كمتري را روي دستتان مي گذارد .
بازدهي و بازده

بااينكه راندمان حرارتي وسايلِ گرمايشي نظير سيستم گرمايش نسبت به پكيج فراتر است ( به جهت سوختن بدون واسطه گاز مايع ) بااين‌حال با در لحاظ تصاحب كردن مساله امنيتي و اين‌كه شما براي آب گرم خانه نياز به دستگاه ديگري خواهيد داشت , به حيث مي رسد به كارگيري از پكيج ديواري به‌منظور برآورده كردن هر دو نياز شما به‌صرفه‌تر است . علاوه بر اين پكيج ديواري بازدهي دوچندان بالاتري نسبت به سيستم حرارت مركزي دارااست , درواقع چيزي ميان دو تا سه برابر است . بدين مفهوم كه براي ايجاد ميزان معلوم گرما سيستم‌هاي حرارتي تا سه برابر پكيج ديواري گاز مصرف مي كند .

نصب و فعال سازي

نصب و راه اندازي پكيج ديواري به‌مراتب از شوفاژخانه‌ها راحت‌تر است و نيازي به لوله‌كشي‌هاي گوناگون از سيستم حرارت مركزي تا واحدها يا اين كه منزل نمي‌باشد . علاوه بر اين قابليت و امكان دسترسي به پكيج به‌مراتب آسان‌تر از موتورخانه ‌است و اين قضيه سهولت در فرايند تعميرات مورد نياز را آماده ميكند .

زيبايي و نما

امروزه پكيج ديواري و رادياتورها در اشكال مدل‌هاي متعدد در بازار عرضه مي گردند پكيج ديواري فضاي كمتري اشغال مي نمايد و چيزي نزديك به مقدار يك كابينت دارااست كه قابليت و امكان نصب آن‌هم در آشپزخانه و نيز حياط موجود هست .

كارايي قابل‌اطمينان

به كار گيري از پكيج ديواري در معناي تأمين آبگرم فوري و دايم شما خواهد بود , همينطور توان تأمين گرمايش مورد نياز هر منزل يا اين كه واحد ساختماني تا حداكثر ۳۵۰ مترمربع را به‌طور بدون نقص دارااست .


معايب پكيج ديواري

ذكر تعدادي نكته منفي كه در رابطه پكيج‌هاي ديواري موجود است به شما در تعيين و خريد اين مال امداد مي كند . مثلا پكيج‌هاي ديواري نو مجهز به اشكال رابط‌هاي فرماني الكترونيكي مي باشند كه گهگاه فعال‌ساز‌ي آن را براي استفاده كننده دشوار مي‌نمايد . در‌اين مورد ها خوبتر است از متخصص نصب پكيج ارشاد بخواهيد .

آيتم بعد از آن در رابطه با بضاعت و توان حرارتي پكيج ديواري است , درواقع كارايي باصرفه اين سيستم هنگامي است كه ساختمان شما بيش تر از دو گرمابه و توالت نداشته باشد , ولي با توليد پكيج‌هاي مخزن دار خلل تأمين گنجايش حرارتي مايحتاج اين خانه‌ها هم رفع شده .